Как да изчислим КПД на камина и печка на дърва формула

Изображение
 Изчисляването на коефициент на полезно действие (КПД) на камина или печка на дърва е важен процес, който помага на собствениците да определят ефективността на техните отоплителни устройства. Знаят ли собствениците какво е техните отоплителни устройства КПД, те могат да вземат по-добри решения относно тяхната употреба и използване на енергия. Формулата за изчисляване на КПД на камина или печка на дърва може да бъде различна в зависимост от регионалните стандарти и спецификациите на устройството, но общо взето, тя се базира на количеството на енергията, което е въведено в отоплителното устройство и количеството на енергията, която е преобразувана в топлина. Една от общите формули, използвани за изчисляване на КПД на камина или печка на дърва, е следната: Формула за изчисляване на КПД \[ КПД = \frac{Преобразувана\ енергия\ в\ топлина}{Входяща\ енергия} \times 100\% \] За да използвате тази формула, трябва да определите количеството на енергията, което се въвежда в камината или печката на

Премахване на пън с амониева селитра

 Премахване на пънове със селитра.

Този метод е подходящ за случаите, когато пънът е доста голям и не е необходимо бързо изкореняване. Същността на този метод е да се импрегнират пънът и неговите корени със селитра. В резултат на това пънът изсъхва. След като пънът изсъхне, той може да бъде покрит с клони и подпален. Накиснат в селитра пън гори доста добре. Тъй като селитрата е силен окислител, горенето става без достъп на въздух и следователно корените, напоени със селитра, също изгарят.

Така че, за да използвате този метод, трябва да пробиете дупки в пънчето. За тази цел е удобно да използвате бормашина за дърво. Колкото повече дупки, толкова по-добре, тъй като повече селитра може да се излее в пъна. За един пън с диаметър до 15 см се изразходват около 2 кг селитра.





Пробиваме дупки в пънчето. Сега изсипете калиев нитрат в тези дупки. Тъй като селитрата е много разтворима във вода, все пак можете да налеете малко вода в дупките, така че дървото на пъна да я поеме заедно със селитрата

След това пънът трябва да бъде покрит с някакъв вид полиетилен и ръбовете му да бъдат поръсени с пръст, така че атмосферните валежи да не допринесат за излугването на селитра от пъна. Вместо да се покриват с полиетилен, в дупките може да се набият дървени тапи.

Процесът на импрегниране на пъна и неговите корени със селитра отнема от шест месеца до 1,5 години. Ако пънът е пресен, тогава е по-добре да го наситите със селитра през есента. По това време няма движение на сок, така че селитрата ще може да проникне по-бързо в кореновата система.

В продажба можете да намерите два вида селитра - това е калиев нитрат (калиев нитрат) и амониев нитрат (амониев нитрат).




Коментари

Популярни публикации от този блог

Как да си направим навес пред къщата за автомобила и барбекюто

Ремонт на тоалетно казанче

Какво отопление да изберем